30.KOZA GENÇ MODA TASARIMCILARI YARIŞMASI İÇİN HAZIRLIKLAR BAŞLADI!  

30.KOZA GENÇ MODA TASARIMCILARI YARIŞMASI İÇİN HAZIRLIKLAR BAŞLADI!  

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği tarafından bu yıl 30. kez düzenlenen Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması’na geri sayım başladı! 10 finalistin 15 Kasım’da gerçekleşecek olan gala gecesindeki sunumları öncesinde mentor buluşmalarında heyecanlı anlar yaşandı! 

Yüksek çözünürlüklü görsel için: we.tl/t-vrJ4e1J5RW 

Bu sene 30. yılını kutlayan Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması, Türk moda sektörüne yepyeni yetenekler kazandırmaya devam ediyor. Başvuruların ardından mülakat sürecini geride bırakan 10 finalistin heyecanlı hazırlık sürecine 25 Ağustos Perşembe günü İstanbul Moda Akademisi’nde gerçekleşen finalist-mentor görüşmeleriyle start verildi.

Genç tasarımcılar ilham aldıkları konseptlerle hayal dünyalarını bir araya getirdikleri koleksiyonları, sektörün profesyonel moda tasarımcıları Özlem Kaya ve Şansım Adalı mentorluğunda hayata geçirmeye başladı. Hazırladıkları koleksiyon hikayelerini, atölye sürecinde alanında uzman isimlerin desteğiyle kreatif tasarımlara dönüştürerek Gala Gecesi’nde sergilemek için gün sayan 10 finalist, tasarımcı kimliklerini özgün tekniklerle birleştirmek üzere çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Bu yolculukta tasarımcılara eşlik eden mentorlardan moda tasarımcısı ve Moda Tasarımcıları Derneği Eş Başkanı Özlem Kaya, “Koza’nın 30. yaşını kutladığı bu özel senede sektörümüze adım atmaya hazırlanan 10 genç finalistimiz gerek eğitim sürecinde edindikleri birikimleri gerekse kreatif bakış açılarını Koza’nın sağladığı imkanlarla bir araya getirerek ortaya özel koleksiyonlar çıkarmaya hazırlanıyor. Bizler de atölye sürecinde fikrin vücuda geçmesi için tüm desteğimizle onların yanlarındayız ve heyecanlarını paylaşıyoruz,” diye belirtti.

Bu sene 30. yılını kutlayan Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması finalistlerinin tasarımlarını jüri üyelerine sunacağı Gala Gecesi, 15 Kasım 2022 Salı günü gerçekleşecek.

Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması Hakkında

1992 yılından beri moda dünyasına genç yetenekler kazandırmak amacıyla düzenlenen Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması bu yıl da kariyerini moda tasarımı alanında sürdürmek isteyenleri sektör ile buluşturdu. Düzenlendiği 30 yıl süresince Türkiye’nin en etkileyici moda arşivini yaratan Koza bu yıl ayrıca 30. yaşını kutlamanın da coşkusunu yaşıyor. Bu yönüyle Türkiye’deki moda endüstrisinin gelişimini ve tarihini de temsil eden Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması’nda bugüne kadar seçilen tüm finalistlere baktığımızda ise gurur verici bir tabloyla karşılaşıyoruz.

Bugüne kadar kazanlar arasında Bahar Korçan, Özgür Masur, Zeynep Tosun, Hakan Yıldırım, Özlem Kaya, Gül Ağış gibi birçok önemli ismin yer aldığı yarışma İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) tarafından Ticaret Bakanlığı’nın destekleriyle geçekleştiriliyor

-Bulten360-

Şurada paylaş:

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir