Abalı Ayçiçek Yağı lezzetini tescilledi

Abalı Ayçiçek Yağı lezzetini tescilledi

Abalıoğlu Yağ, geniş kapasiteye sahip ve ileri teknoloji donanımlı tesisinde ürettiği Abalı Ayçiçek Yağı ile Uluslararası Lezzet Enstitüsü (International Taste Institute) tarafından verilen Lezzet Ödülü’nü (Superior Taste Award) almaya hak kazandı.

Tohumdan şişelemeye kadar uzanan tüm süreçte ileri teknoloji kullanılarak üretilen Abalı Ayçiçek Yağı, Brüksel merkezli bağımsız bir kuruluş olan Uluslararası Lezzet Enstitüsü tarafından “Lezzet Ödülü” sertifikasına layık görüldü. Abalı Ayçiçek Yağı, uluslararası tanınırlık belgesi niteliğindeki sertifikaya, aralarında Michelin Yıldızlı şef ve gurmelerinin de olduğu, dünyanın en saygın şeflerinin kör tadım metoduyla titiz bir duyusal değerlendirmesinden geçerek hak kazandı.

Abalıoğlu Yağ Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Aykut Boz, ‘’Tarladan sofralara uzanan ayçiçeğinin yolculuğu için sofranın birleştirici gücünden ilham alarak, her geçen gün daha da güçlü bir şekilde yolumuza devam ediyoruz. Bugün ise kalitemizi dünya çapında ispatlamanın heyecanını ve gururunu yaşıyoruz. Dünyanın dört bir yanından pek çok gıda firmasının katılım gösterdiği böylesi önemli bir tat değerlendirmesinde beğeni kazandık ve dünyanın en  iyi lezzetleri arasına girdik. İzmir Aliağa’da, ileri teknoloji donanımlı tesisimizde geliştirdiğimiz Abalı Ayçiçek Yağı’nın uluslararası standartlarda tescillenmiş olması, oldukça değerli bir ölçüt” açıklamasında bulundu.

https://www.abaliyag.com/

Abalı Yağ Hakkında: Abalıoğlu’nun sanayicilikteki köklü geçmişi ve deneyiminin bir sonucu olarak İzmir’de kurulan Abalıoğlu Yağ; işine gösterdiği özen, teknoloji ve insan kaynağına yaptığı yatırım sayesinde kuruluşundan kısa süre sonra Türkiye yem sektörünün lider hammadde tedarikçisi haline gelmiştir. Kurduğu ve geliştirdiği uluslararası ilişkiler sayesinde Türkiye’nin büyük sanayi kuruluşları arasında yer alan Abalıoğlu Yağ, insanların sağlıklı ve güvenilir gıda tüketmesine katkıda bulunmak misyonuyla bitkisel yağ alanında büyük bir yatırım yapmıştır.

Şurada paylaş:

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir