Apple, İki Yeni MacBook Pro Çıkarıyor

Apple, İki Yeni MacBook Pro Çıkarıyor

Bloomberg’in bildirdiğine göre Apple, bu yılın sonlarında yeni MacBook Pro’ları piyasaya sürmeyi planlıyor.

Yeni modeller, Apple’ın geçen yılın sonlarında MacBook Air ve 13 inç MacBook Pro modelinde piyasaya sürdüğü gibi yeni ve geliştirilmiş Apple silikon işlemcileri içerecek ve hem 14 inç hem de 16 inç boyutları mevcut olacak.

Bloomberg’in raporu, bu MacBook Pro modellerinin Apple’ın mevcut dizüstü bilgisayarlarına güç veren mevcut M1 çiplerinden daha fazla çekirdeğe ve daha iyi grafik özelliklerine sahip işlemcileri içereceğini ve ayrıca daha yüksek kontrast sunan parlak panelli ekranlara sahip olacağını öne sürüyor.

Mevcut dizüstü bilgisayarlara benzeyen yeni Pro’lar, Apple’ın dizüstü bilgisayarlarında güç dağıtımını USB-C’ye geçirmeden önce kullandığı özel manyetik şarj birimi olan MagSafe’e sahip olacaklar.

Tanıtımından bu yana tartışma konusu olan Touch Bar’a gelince, özellikle profesyonel kullanıcılar, iş akışlarında yararlı olabilecek fiziksel anahtarların yerini aldığı için Touch Bar’dan pek hoşlanmıyor. Rapor, Apple’ın Touch Bar’ın olmadığı sürümleri test ettiğini bildirdi. Bloomberg ayrıca, Apple’ın yeni bir MacBook Air üzerinde çalıştığını da söyledi. Fakat bu yeni MacBook Pro’lar için henüz vakit olduğunu ve 2021’de çıkmasının pek olası görünmediğini ekledi.

pazarlamasyon

Şurada paylaş:

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir