Ege Üniversitesi Ailesi, Milli Ağaçlandırma Gününde fidanları toprakla buluşturdu

Ege Üniversitesi Ailesi, Milli Ağaçlandırma Gününde fidanları toprakla buluşturdu

İzmir’de “Türkiye Yüzyılına Nefes” temasıyla düzenlenen “Milli Ağaçlandırma Günü” etkinliklerinde, binlerce fidan toprakla buluşturuldu. Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’ın öncülüğündeki Ege Üniversitesi öğrencileri ve çalışanları da İzmir’de düzenlenen programa katılarak fidanları topraklarla buluşturdu.

İzmir genelindeki 31 lokasyonda toplamda 42 bin 200 fidanın toprakla buluştuğu etkinlik, Bornova ilçesine bağlı Yakaköy’de gerçekleştirildi. Etkinliğe Vali Yavuz Selim Köşger, Ege Ordu Komutanı Korgeneral Kemal Yeni, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Öztürk, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, İzmir İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, İzmir Orman Bölge Müdürü Zafer Derince, ilkokul, lise ve üniversite öğrencilerinin yanı sıra orman bölge müdürlüğü çalışanları katıldı.

Ege Üniversitesi Ailesi olarak böyle bir etkinlikte yer almaktan dolayı mutlu olduklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Budak, “Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Bölge Müdürlüğü himayelerinde İzmir Valiliğimizin koordinasyonunda tüm Türkiye’de eş zamanlı düzenlenen fidan dikme etkinliğine, Ege Üniversitesi ailesi olarak katıldık. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonu ve öncülüğünde ‘Türkiye Yüzyılına Nefes’ olacak olan milyonlarca fidanın dikildiği bu değerli etkinlikte yer alan başta akademik-idari çalışanlarımız ve öğrencilerimiz olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Şurada paylaş:

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir