Era Real Estate, franchise ile 2023’te gayrimenkul danışmanlık Türkiye’nin ilk 3 markasından biri olacak  

Era Real Estate, franchise ile 2023’te gayrimenkul danışmanlık Türkiye’nin ilk 3 markasından biri olacak  

Era Real Estate Türkiye, globaldeki gücü ile sahil bölgelerinde güçleniyor.        

Girişimci ve gelecek bilimcisi olarak tanınan Alphan Manas’ın 1 yıl önce Ülke Başkanı olarak görev yapmaya başladığı Era Real Estate Türkiye, 2023 yılında 150 ofis ve 2000 danışmana ulaşarak, gayrimenkul danışmanlık sektöründe Türkiye’nin ilk 3 markasından biri olmayı hedefliyor.1971 yılında kurulan ve 6 kıtada, 39 ülkede, 3 bini aşkın ofis ve 40 bininüzerinde danışman ile hizmet veren Era Real Estate’in Türkiye ofisi, globaldeki gücünden ve bilinirliğinden yararlanarak sahil bölgelerinde güçleniyor.

Girişimci ve fütürist kimliğiyle tanınan Alphan Manas, Ekim 2020’de Ülke Başkanı olduğu Era Real Estate Türkiye’nin çalışmalarına ivme kazandırmaya devam ediyor. 2023 yılında 150 ofis ve 2000 danışmana ulaşmayı hedefleyen Era Real Estate Türkiye, böylece Türkiye’de ilk 3 emlak markasından biri olacak. 6 kıtada, 39 ülkede, 3 binin üzerinde ofis ve 40 bini aşkın danışman ile hizmet veren Era Real Estate’nin globalde, özellikle Avrupa’daki bilinirliğinden yararlanan Era Real Estate Türkiye ofisi, sahil bölgelerinde güçleniyor.

 

Era Real Estate Türkiye Ülke Başkanı Alphan Manas, Era Real Estate’nin şu anda, Türkiye genelinde 30 şube ile hizmet verdiğini, 2021 sonunda bu rakamı 40’a, 2022’de 100’e, 2023’te ise 150’ye çıkartmayı hedeflediklerini söyledi.

Şubelerinin ağırlıklı olarak Ege, Akdeniz, Doğu Akdeniz’de yer aldığını dile getirenManas, o bölgelerin çok hızlı gelişen, gayrimenkul fiyatlarının en çok arttığı bölgeler olduğunu söyleyerek, konut talebine bağlı olarak, franchise talebinin de arttığını ifade etti.

Franchise’da hedef ana caddeler

Özellikle istenilen franchise lokasyonlarınınİstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirler başta olmak üzere, tüm illerde ana caddeler olduğunu dile getiren Manas, franchise almak isteyenler için Era’nın sahip olduğu avantajları şöyle özetledi: “Franchise almak isteyenlerin yabancı bir firmayı tercih etmesi daha doğru olur. Çünkü yurt dışı kaynaklı bir firmanın özellikle hem eğitim hem prosedürler hem de kolaylık anlamında bir desteği var. Bu sektörde yabancı firma sayısı şu anda Türkiye’de 3. Biz de onlardan biriyiz. Bizim şu avantajımız var; biz daha yeniyiz. Dolayısıyla istediğiniz herhangi bir bölgede rahatlıkla franchise verebiliyoruz. Diğer firmalarda biraz daha zor olabiliyor, daha yaygın oldukları için. Bu bizim için bir avantaj, hızlı büyümemizi etkileyecek bir durum.”

‘Yurt dışı kaynaklı olmamız avantaj’

Era’nın özellikle sahil şeridinde, tatil yörelerinde daha çok tercih edildiğini vurgulayan Manas, bunun nedeninin yurt dışındaki Türklerin Era’yı Avrupa’da çok iyi tanımaları olduğunu ifade etti.Era’nınAvrupa’da çok güçlü olduğuna değinen Manas,sadece Fransa’da 400’ün üzerinde Era olduğunu kaydetti. Bu durumun, marka bilinirliği yüksek olduğu için franchise alma isteğini artırdığına dikkat çeken Manas,Türkiye’de diğer markalara nazaran daha çok yayılmış, tanınan bir marka olmayı hedeflediklerini bildirdi.

‘30 farklı eğitim ile franchise’larımızın hep yanındayız’Franchise ile ilgili detaylı bilgiler paylaşan Manas, sözlerini şöyle sürdürdü: “Franchise giriş bedeli 2021 yılı için 100 bin-50 bin TL arasında. Royalty bedeli gelir üzerinden yüzde 6+3. Yurt içi yüzde 6, artı yurt dışı yüzde 3. Biz franchise’larımızın her zaman yanındayız. Era ile ilk olmanın avantajını yaşayacaksınız. Franchise geliştirme hizmetlerimizden faydalanabileceksiniz. Yine kaliteli bir network, bir diğer avantajımız. Yabancı kökenli firmaların en büyük avantajlarından. Era Real Estate Akademi ile 30 farklı eğitimden faydalanabilecek, sürekli eğitim alabilecek, kendinizi geliştirebileceksiniz. Ayrıca Era Real Estate Türkiye’nin sağladığı pek çok önemli destekten yararlanabileceksiniz.”

Era Real Estate hakkında:

1971 yılında, Jim Jackson tarafından kurulan Era’nin ismi, Elektronik Gayrimenkul Danışmanları Topluluğu’nun baş harflerinden meydana geldi. Amacı, sektörde inovasyon yapmaktı. 2012 yılında New York borsasına halka açılan Realogy’ye bağlı, “dünyanın en hızlı büyüyen gayrimenkul zinciri” olarak faaliyetlerine devam ediyor. Era Real Estate 6 kıtada, 39 ülkede, 3 bini aşkın ofis ve 40 bini aşkın danışman ile hizmet veriyor.

Alphan Manas hakkında:

Era Real Estate Ülke Başkanı Alphan Manas, 35 yıllık bir girişimci. Şu ana kadar toplam 45 şirkette, 60‘dan fazla kişiyle ortaklık kurdu. Tüm girişimlerinde önceliği inovasyon ve fark yaratma oldu. Girişimlerinin çoğu, sektörde öncü oldu. Girişimlerinin piyasa değeri 1 milyar dolara ulaşırken, ciroları 9 milyar doları aştı. Türkiye’de dahilde alınan KDV’nin yüzde 3’ten fazlası, kurmuş olduğu ve yönetiminde görev aldığı şirketlerden geliyor.  Fütüristler Derneği kurucusu ve Onursal Başkanı Alphan Manas, ERA Real Estate Türkiye’nin 19 Ekim 2020 tarihinde başına geçti.

-Bulten360-

Şurada paylaş:

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir