Fersan sağlık için yararlı gıdalar arasında yerini aldı

Fersan sağlık için yararlı gıdalar arasında yerini aldı

Son yıllarda Türkiye ve dünyada fermente yiyecek ve içeceklerin tüketimine olan ilgi artarken, fermente gıdalar, sağlık için yararlı gıdalar arasında yerini aldı.
Fersan Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Gürhan Güven, yaptıkları çalışmalarla Fersan’ın fermente gıdaları vitamin ve doğal takviyelerini güçlendireceğini açıkladı
Fersan Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Gürhan Güven, fermente ürünlerin sağlığı geliştirici faydaları olduğunu ve bunlarla ilişkili işlevsel mikroorganizmaları barındırmaları bakımından besinleri koruma, besin değerini zenginleştirme, antioksidan üretimi ve immünolojik etkiler gibi biyolojik işlevlere de sahip olduğunu belirterek, “Yeni ürünlerle ilgili geliştirme çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sirkeli içeceklerde olduğu gibi fermente gıdaların vitamin ve doğal takviyeler ile güçlendirilmesini amaçlıyoruz.” dedi.
Fersan sağlık için yararlı gıdalar arasında yerini aldı
Yıllık 18 milyon sirke üreten Fersan’ın imalatının yüzde 40′ını ihraç ettiğini ve 2021’in ilk yedi aylık döneminde ihracat satışlarını yüzde 15 artırdıklarını da kaydeden Güven, “Sirkenin insan sağlığına olan yararlarını biliyoruz. Fersan olarak ürünlerimizi bu yararların daha da artırılması için geliştiriyoruz. Özellikle fermente ürünlerin sağlıklı ürünler pazarındaki önemine inanıyoruz. Fonksiyonel gıdalar üreterek besinlerin insan sağlığına etkilerini pekiştirme noktasında AR-GE temel odaklarımız arasında yer alıyor. Bu ürünleri tasarlarken önem verdiğimiz konu sağlıklı ürün geliştirmedir. ,
Örneğin; soslarımızda pancar şekeri kullanıyoruz fakat yine de şeker azaltımı çalışmalarımız mevcut. Katkısız ürünlerin geliştirilmesi ve yalın bileşenlerden hazırlanan ürünlerin üretilmesi üzerine çalışmalarımız bulunuyor. Bu bileşenlerin yanında içeceklerimiz B3 (Niasin), B6, B9 (Folik asit) ve B12 vitaminlerini de içeriyor.” ifadelerini kullandı.
Sirkenin etkilerini, antioksidan içerikler ve yüksek meyvelerle birleştirdiklerine işaret eden Güven, “Aynı zamanda sirkeli içecek serimizde olduğu gibi sirkenin günlük hayatta daha kolay tüketilebilmesi ve bu ürünleri kullanırken yanında sağlıklı bileşenleri de içermesi temel hedefimiz” şeklinde konuştu.
Güven ayrıca, pandemiyle birlikte evde daha çok geçirilen zamanlarda tüm ihtiyaçların online olarak temin edildiğini, sağlık ve bağışıklık için en önemli ürünlerden biri olan sirke satışlarında da yüzde 66’lık büyüme gerçekleştiğini ifade etti.
"Bulten360"

Şurada paylaş:

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir