Gate US, ABD’nin farklı eyaletlerindeki faaliyetleri için lisans aldı

Gate US, ABD’nin farklı eyaletlerindeki faaliyetleri için lisans aldı

Global kripto para borsası Gate.io yerelleştirilmiş faaliyet gösterdiği lokasyonları artırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda borsanın ABD’deki temsilcisi Gate US, ülkenin birkaç farklı eyaletinde faaliyet lisansı aldı.

Dünyanın en eski ve en büyük kripto para borsalarından Gate.io, hizmetlerini daha fazla kullanıcıya ulaştırmak için genişleme çalışmalarına devam ediyor. Borsa bu doğrultuda yeni bir adım atarak ABD’nin farklı eyaletlerinde faaliyet gösterebilmek için lisans aldı. Kripto para borsasının ABD’deki temsilcisi olan Gate US, bu lisansla birlikte ABD’nin önde gelen blok zincir ve dijital varlık altyapısı sağlayıcısı olmayı hedefliyor. Arizona, Georgia ve Mississippi dahil olmak üzere birçok eyalette lisans alan borsa hem bireysel hem de kurumsal müşterilerine dijital varlık trading’ine yönelik çeşitli hizmetler sağlayacak.

Gate US’in aldığı lisanslar bir kripto para borsası olarak hizmetlerini bu eyaletlerdeki kullanıcılara sunabilmesine olanak tanıyor. Borsanın diğer ABD eyaletlerinden ise bu eyaletlerde faaliyet göstermek için devlet tarafından verilmiş bir lisansa gerek olmadığına dair yazılı onayı bulunuyor.

“Yasal düzenlemelere uyma konusunda oldukça kararlıyız”

ABD’deki birkaç eyalette lisans almalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Gate US ve Gate Group’un Kurucusu ve Başkanı Dr. Lin Han, “Gate US olarak yasal düzenlemelere uyma konusunda oldukça kararlıyız. Bu tür taahhütlerle uyumlu bir şekilde FinCEN’e bir para hizmetleri işletmesi olarak kaydolduk ve faaliyet göstermek için para aktarım lisansı aldık. Şu anda da daha fazlasını almak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

Henüz fiili olarak faaliyete geçmeyen Gate US, atacağı adımlarla birlikte ABD’nin kripto para birimlerine olan güvenini artırmak için güvenlik ve şeffaflığa öncelik verecek. Kullanıcılarına hizmet sunmaya ise tamamen hazır olduğunda başlayacak olan Gate US, hizmetlerinin en başından itibaren mükemmel olmasını sağlayarak kullanıcılarına mümkün olan en iyi deneyimi sunmayı amaçlıyor. Borsa ABD’deki varlığını lisans aldığı ya da devlet tarafından verilmiş bir lisansın gerekli olmadığına dair yazılı bir onay aldığı eyaletlerde sürdürecek

-Bulten360-

Şurada paylaş:

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir