GLÜTENSİZ İTALYAN LEZZETLERİ LA MIA LUCE’DE!

GLÜTENSİZ İTALYAN LEZZETLERİ LA MIA LUCE’DE!

İtalyan mutfağının en özel lezzetlerine glütensiz seçenekleriyle de ulaşmak mümkün. İstanbul’da İtalyan yemeklerinin orijinal tatlarını müşterileriyle buluşturan, ‘Ospitalità Italiana’ ödüllü restoran La Mia Luce, glütensiz beslenmeyi tercih eden misafirlerine özel, glütensiz makarna ve pizzalarını da menüsüne ekledi.

Tahıllar insanoğlunun beslenmesinde çok önemli bir yere sahip. Tahıllı ürünlerin çoğunda bulunan glüten ise sindirimi zor bir protein. Çölyak hastalığı ve glüten intoleransı konusunda bilinç geliştikçe, restoranlar da glütensiz menü konusunda daha hassas hale geldi. İtalyan mutfağının reçeteli tatlarının adresi La Mia Luce, misafirlerinin tercihlerini göz önünde bulundurarak menüsüne glütensiz yemek seçeneklerini dahil eden restoranlar arasında bulunuyor. Seçkin menüsüyle öne çıkan ödüllü restoran, taş fırında özenle pişirilen pizzaları ve makarnalarını misafirlerine daha sağlıklı şekilde tüketebilme olanağı sağlayarak, glütensiz yemek isteyenler için alternatifler sunuyor.

GLÜTENSİZ MAKARNA VE PİZZA SEÇENEKLERİ İLE ÖNE ÇIKIYOR

Glütensiz beslenme son yılların popüler beslenme trendlerinden biri. Beslenme uzmanları glütenin yalnızca çölyak hastaları için değil duyarlılığı olmayan insanların da glüteni sınırlı tüketmeleri gerektiği görüşünde. La Mia Luce, glütensiz beslenmek zorunda olan veya glütensiz yemekleri tercih eden kişiler için alternatifler oluşturuyor. Sıcak atmosferi, özgün dizaynı ile dikkat çeken İtalyan restoranı, günümüzde yaygınlaşan bu tercihlere yönelik, menüsüne seçenekler eklemeye devam ediyor. Özellikle taş fırın pizzaları ile adından söz ettiren restoranda glüten hassasiyeti bulunan kişiler favori pizzalar arasında yer alan Pizza Entrecôte, Pizza Carpaccio ve Funghi Porcini’yi istek üzerine glütensiz hamur ile yiyebiliyor. Şık ambiyansı ve sade konseptiyle de göz dolduran, İstanbul’un İtalyan Hükümeti tarafından ödüllendirilen La Mia Luce, glütensiz alternatifleri ile müşterileri için konforlu bir alan sunuyor.

“MENÜMÜZ ZENGİNLEŞMEYE DEVAM EDECEK”

Özel başlangıçlar ve İtalya’nın güneyinden kuzeyine geniş menüsü ile misafirlerine enfes lezzetler sunan La Mia Luce’nin İşletme Müdürü Köksal Ferah, ‘’Glüten içeren ürünler baş ağrısı, döküntü, sindirim bozukluğu, kronik yorgunluk ve depresyon gibi durumlara yol açabiliyor. Dünyada hala glüten tartışmaları devam ederken bu ürünlere hassasiyeti olan müşterilerimiz de oluyor. Biz de misafirlerimizin glütensiz yemeklerin konusunda sıkıntı yaşamaması için çeşitli alternatifler sunmak istedik. Şu anda menümüzde yer alan tüm pizzalarımızın hamurunu glütensiz olarak yapabiliyoruz. Misafirlerimiz farklı malzemelerle hazırlanan penne türü makarnalarımızı da glütensiz olarak tercih edilebiliyor. Ödüllü bir restoran olarak ‘glütensiz yemek’ kavramında bilinirliğin artmasını hedefliyoruz. Zaman içinde menümüzü glüten içermeyen yemekler açısından daha da zenginleştireceğiz” ifadelerini kullandı

-Bulten360-

Şurada paylaş:

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir