Kaçırılmayacak Nemrut Dağı ve Göbeklitepe Turu

Kaçırılmayacak Nemrut Dağı ve Göbeklitepe Turu

Nemrut Dağı ve Göbeklitepe Turu

01 – 03 Mayıs 2020 tarihinde, 3 gün 2 gece ile Tanrılar tahtı Nemrut dağından tarihin en eski tapınak yapısı olan Göbeklitepe ve Urfa ovasının bereketli topraklarına gezgin tadında Yukarı Mezopotamya’ya bir kültür turu.

1. gün Cuma: İSTANBUL – ADIYAMAN – NEMRUT DAĞI

Nemrut Dağı ve Urfa turumuz için sabah 09:00’da Istanbul Havalimanı iç hatlar kısmında buluşuyoruz. Saat 10:55 ‘de Türk Hava Yolları ile Istanbul’dan Adıyaman’a uçuyoruz. Adıyaman’a 12:30’da varıyor ve Kahta’da vereceğimiz bir öğle yemeği molasından sonra Nemrut turumuza başlıyoruz. Karakuş, Eski Roma Köprüsü ve Şeytan Köprüsü ve Eski Kahta Kalesi’ni gördükten sonra Antiachos ve baş tanrılarıyla beraber güneş batışını seyretmek için Nemrut’a çıkacağız. Güneş batışı sonrasında Adıyaman’a, otelimize geçeceğiz.

2. gün Cumartesi: ATATÜRK BARAJI – GÖBEKLİTEPE – URFA

Sabah kahvaltısından sonra Şanlı Urfa’ya hareket ediyoruz. Yol üstünde Atatürk barajı seyir tepesinde bir mola verdikten sonra Göbekli Tepe’ye gidiyoruz. İnsanlık tarihinin en eski ve en ilginç tapınak yapısı olan tarih öncesi bu yeri rehber eşliğinde gezeceğiz. Göbeklitepe turundan sonra Şanlı Urfa’ya dönüyoruz. Öğle yemeği molasından sonra Göbekli Tepe Megalit (T biçimli anıtsal taşlar) yapıların birer kopyasını barındıran Urfa müzesi ve Halepli Bahçe mozaiklerini gördükten sonra rehber eşliğinde Urfa kalesi, Balıklıgöl ve Urfa çarşı pazarlarını kapsayan bir  Urfa yürüyüş turu yapıyoruz. Akşam üzeri otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Şanlı Urfa otelde.

3. gün Pazar: HARRAN – ISTANBUL

Sabah kahvaltısından sonra Yukarı Mezopotamya’nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan ve kendine özgü kovan biçimli toprak evleri ile meşhur Harran’a gideceğiz. Detaylı bir Harran yürüyüş turu ile Harran’ı rehber eşliğinde ziyaret ettikten sonra Şanlı Urfa’ya geri dönüyoruz. Öğle yemeği molasından sonra hava limanına transfer ve Türk Hava Yolları’nın saat 16:40 uçağı ile İstanbul’a geri dönüyoruz. İsteyenler Hasdal, Mecidiyeköy, Kadıköy Evlendirme, Göztepe, Kozyatağı, Bostancı, Maltepe, Kartal ve Pendik köprülerinden geçecek olan ücretsiz servisimizden yararlanabilir

Diğer tarihler

23 – 30 Mayıs /  20- 22 Haziran /  1-3 Eylül /  10-12 Ekim

Katılım için

Erkan KARAKÖSE
0(535) 360 6731
[email protected]

www.gezgintayfa.com

 

Şurada paylaş:

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir