MEME 12 Noel Görevini Başlattıktan Sonra Yükselişe Geçti, BlackRock’ın Bitcoin ETF Onay Kararı Ocak Başında Bekleniyor

MEME 12 Noel Görevini Başlattıktan Sonra Yükselişe Geçti, BlackRock’ın Bitcoin ETF Onay Kararı Ocak Başında Bekleniyor

Bybit tarafından hazırlanan piyasa değerlendirmesinde günün gelişmelerine yer veriliyor.

SPX endeksi %0,06 düştü, Wall Street salı gününü istihdam verilerinin ABD Merkez Bankası’nın Mart ayına kadar faiz oranlarını düşürebileceği beklentilerini artırmasıyla karışık sonuçlarla tamamladı. Daha geniş kripto para piyasası yükselişte; Bitcoin ve Ether son 24 saat içinde sırasıyla %4,87 ve %1,80 yükseldi.

Bugünün en iyi performans göstereni, Memeland Noel geri sayımının her kazanan için 6.900 $ MEME ödülü ile 12 görev sunmasının ardından %23,9 artış gösteren MEME oldu.

Memeland (MEME), 3 Kasım 2023’te başlatılan token, meme temalı NFT’lere odaklanan bir web3 platformudur. Zorlayıcı bir hikaye ve gelecekteki metaverse planları ile çeşitli NFT’ler sağlayarak diğer sosyal medya NFT projelerine kıyasla benzersiz bir yaklaşım sunar. Memeland, bugünden itibaren 12 görev içeren bir Noel geri sayım etkinliği duyurdu. Katılımcılardan görev detayları için Memeland Discord’u kontrol etmeleri ve tamamladıkları görevleri xmas-giveaway kanalına göndermeleri isteniyor. Her görev için üç kazanan seçilecek ve her biri 6.900 $MEME kazanacak.

BlackRock ve Bitwise, SEC’e değiştirilmiş S1 formlarını sunarak, düzenleyici tarafından talep edilmesi muhtemel daha fazla açıklama sağladı. Bu değişiklikler SEC ve başvuru sahipleri arasındaki son toplantıları takip ediyor. BlackRock’ın güncellenmiş başvurusu, güvenlik, riskler, açıklamalar, Trust’ın yapısı ve İngiltere ve AB dahil olmak üzere çeşitli yargı alanlarındaki potansiyel düzenleyici etkiler gibi hususları kapsayan 21 önemli değişiklik içeriyor. SEC’in 5-10 Ocak tarihleri arasında bir veya daha fazla spot bitcoin ETF’sinin onaylanması konusunda bir karar vermesi bekleniyor. Bloomberg analistleri %90 oranında bir onay şansı öngörüyor. Fidelity, Franklin ve WisdomTree gibi diğer başvuru sahiplerinin de yakında başvurularını güncellemeleri bekleniyor. Buna ek olarak, Ekim 2023’te anonim bir yatırımcı BlackRock’ın spot Bitcoin ETF’sine tohum sermayesi olarak 100.000 $ yatırım yaparak her biri 25 $’dan 4.000 hisse temin etti ve BlackRock’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı S-1 başvurusunda Aralık ayında yapılan bir değişiklikle açıklandı ve bitcoin ETF olasılığını artırdı.

Şurada paylaş:

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir