fbpx
Çarşamba, 27 Eylül, 2023
spot_img
- Ecomedya Reklam Alanı -spot_img

Netflix 200 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Lider video stream platformu Netflix, geçtiğimiz hafta 2020’nin dördüncü çeyrek raporunu açıkladı.

Buna göre, 2020’nin son çeyreğinde Netflix, 8,51 milyon yeni aboneyle toplamda 203,7 milyon aboneye erişti. 2020 yılında toplam 36,6 milyon yeni kullanıcıya erişen Netflix, böylelikle abone sayısında en çok artışı yakaladığı ve olağanüstü büyüme kaydettiği yılı geride bırakmış oldu

Netflix, her ne kadar şu an 200 milyon abonesi olmasını kutlasa da, 2021’in ilk çeyrekten başlayarak artan rekabetten dolayı muhtemelen her çeyrekte bir daha bu kadar fazla abone kazanamayacağını düşünüyor. Ancak Netflix bu duruma önlem olarak ve  2021 yılında dijital platformların rekabetinin daha da arttığı ön görerek, her hafta en az bir orijinal filmi izleyicisiyle buluşturmayı planladığını açıkladı. Halihazırda 500’ü aşkın projenin prodüksiyon sonrası aşamada olduğu belirten Netflix, 2021’in ilk çeyreğinde ise 6 milyon yeni kullanıcıya ulaşacağını öngörüyor.

Netflix’in abone sayısının yanı sıra en çok izlenen içerikleri de belli oldu. 72 milyon kişi The Midnight Sky‘ı, 68 milyon kişi ise Holidate‘i izledi. Diana Spencer’ın anlatıldığı The Crown‘un son sezonu şimdiye kadarki en popüler sezon oldu ve 100 milyon kişi tarafından izlendi. 2020’nin son bombası olan The Queen’s Gambit‘i ise yayınlandığı ilk dört hafta içinde 62 milyondan fazla kişi izledi.

pazarlamasyon
- Ecomedya Reklam Alanı -spot_imgspot_imgspot_img
SİZİN İÇİN SEÇİLENLER
- Ecomedya Reklam Alanı -spot_img

ÖNE ÇIKANLAR