fbpx
Perşembe, 21 Eylül, 2023
spot_img
- Ecomedya Reklam Alanı -spot_img

Türkiye’nin Truzim’inde büyük etken olan ilimiz. Detaylar Bülten360’da

Her yıl nüfusunun 10 katı kadar turiste ev sahipliği yapıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kent içi ulaşım sorunlarına kalıcı ve sürdürülebilir çözümler getirmek için ‘Antalya Ulaşım Çalıştayı’ düzenledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, her yıl nüfusunun neredeyse 10 katı kadar turiste ev sahipliği yapan Antalya için ulaşım konusunu çok önemsediklerini söyledi.

antalya turist ile ilgili görsel sonucu

Büyükşehir Belediyesi, 7 ilçeyi kapsayan Ulaşım Ana Planı’nın 19 ilçenin tamamını kapsayacak şekilde revize edilmesi, kent içi trafiğin rahatlaması ve toplu ulaşım gibi konularda ilgili odalar ve STK’larla birlikte ‘Antalya Ulaşım Çalıştayı’ düzenledi. Çalıştaya Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in yanı sıra belediye bürokratları ile üniversitelerden akademisyenler, jandarma ve emniyet teşkilatı mensupları, esnaf odaları ve meslek odalarının temsilcileri ile Kent Konseyi ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

ULAŞIM KONUSUNU ÖNEMSİYORUZ

Antalya’da ulaşımın A’dan Z’ye masaya yatırıldığı geniş katılımlı Antalya Ulaşım Çalıştayı’nın açılışında konuşan Başkan Muhittin Böcek, “Antalya’da yerli ve yabancı turistlerle birlikte yaklaşık 25 milyon insana hizmet vermeye çalışıyoruz. Ortak akılla yönetmeye çalıştığımız kentimizde paydaşlarla birlikte çözüm üretmeye çabaladığımız konular arasında ulaşım son derece önemli bir yere sahip. Ulaşım Master Planı daha önce 7 ilçemizde vardı. Şimdi 19 ilçemizi kapsayacak şekilde yapılmasıyla ilgili toplantılarımız hızla devam etmekte. Bugün düzenlediğimiz ulaşım çalıştayı ile de üniversitelerimizin çok kıymetli hocalarının deneyim ve görüşlerini öğreneceğiz. Kentler insanlar içindir ama ulaşım yaşam için çok önemlidir. Bu anlamda çalıştayımızın sonuçlarının ulaşıma ve tüm Antalyamıza hayırlı sonuçlar getirmesini diliyor, katkı koyan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

"Truzimnews"
- Ecomedya Reklam Alanı -spot_imgspot_imgspot_img
SİZİN İÇİN SEÇİLENLER
- Ecomedya Reklam Alanı -spot_img

ÖNE ÇIKANLAR