Türkiye’nin lider para transfer şirketi UPT’den, Kırgızistan’da önemli iş birlikleri

Türkiye’nin lider para transfer şirketi UPT’den, Kırgızistan’da önemli iş birlikleri

Dünya genelinde 176 ülkede, 400 bin işlem noktasında Aktif Bank iştiraki olarak hizmet veren lider uluslararası para transferi ve ödeme şirketi UPT, Kırgızistan’da gerçekleştirdiği yeni iş birlikleri ile hizmet ağını genişletiyor ve istikrarlı büyümesine devam ediyor. 

UPT Yurt Dışı Kanal Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Murat Kastan, “Kırgızistan’ın önde gelen bankaları RSK Bank ve Finca Bank ile gerçekleştirdiğimiz iş birlikleriyle Kırgızistan’da UPT para transferi sistemini kullanarak tüm dünyaya para transferi gönderen ve Kırgızistan’a gönderilen para transferini ödeyen banka sayısı beşe yükseldi” dedi. 

Dünya çapında 176 ülkede, 400 bin işlem noktasında hizmet veren Aktif Bank iştiraki ve Türkiye’nin lider para transferi şirketi UPT, Kırgızistan’da gerçekleştirdiği para transferi iş birliklerinin sayısını artırarak her geçen gün büyümeye ve müşterilerine yenilikçi çözümler sunmaya devam ediyor. Bişkek’te Kırgızistan’ın önde gelen bankalarından RSK Bank ve Finca Bank ile yeni iş birliklerine imza atan UPT, tüm dünyadan para transferlerini ödeyen banka sayısını Kırgızistan’da beşe yükselterek yurt dışındaki faaliyetlerini büyütmeye ediyor. Aynı zamanda Kyrgyzkommertsbank ile de iyi niyet anlaşması imzalayan UPT, gelecekte de Kırgızistan ile yapılacak iş birliklerini artırmayı hedefliyor.

‘Kırgızistan’da ve tüm dünyada istikrarlı bir şekilde büyümeye devam edeceğiz’

 UPT olarak Kırgızistan’daki para transferi iş birliklerinin sayısını artırmayı hedeflediklerini söyleyen UPT Yurt Dışı Kanal Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Murat Kastan “UPT olarak yurt dışında hem iş birliği yaparak hem de para transferi sistemimizi kullanan nokta sayısını arttırarak istikrarlı bir şekilde büyüyoruz. Global partnerlerimize 10 yılı aşkın süredir verdiğimiz “as a service” hizmetlerimiz ile Türkiye’de ve bölgemizde finansal inovasyona öncülük ediyoruz. Daha önce Kırgızistan’da Bai Tushum, Bakai ve Dos Credo bankaları ile gerçekleştirdiğimiz iş birliklerine ek olarak RSK Bank ve Finca Bank ile de para transferi için iş birliği sözleşmesi imzaladık. Bu anlaşmalar ile Kırgızistan’da UPT para transferi sistemini kullanarak tüm dünyaya para transferi gönderen ve Kırgızistan’a gönderilen para transferini ödeyen banka sayısı beşe yükseldi. UPT olarak Kırgızistan’daki para transferi iş birliklerimizin sayısını artırmayı ve mevcut iş birliklerini dijital alanda da genişletme hedefimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Aynı zamanda Kyrgyzkommertsbank ile de iyi niyet anlaşması imzaladık. Her geçen gün geliştirdiğimiz kendi transfer ağımız ile müşterimize ve partnerlerimize sunduğumuz ürünleri artıracağız” şeklinde konuştu.

‘Bai Tushum, Bakai ve Dos Credo bankalarının gişe personellerine ödül töreni düzenledik’ 

Kastan, Kırgızistan’daki gelişmeleri anlatmaya devam ederek, “Yurt dışında faaliyette bulunarak ürünlerimizi müşterilere doğrudan sunduğumuz 11 ülkeden biri olan Kırgızistan’da, Kırgızistan Bankalar Birliği ile olan iş birliğimiz kapsamında geçtiğimiz Ocak ayında buluşmuştuk. Kırgız bankaları ile yeni iş birlikleri konusunda temaslar sağlamak ve hizmetler noktasında ağımızı yaygınlaştırmak bizim için oldukça önemli bir noktada. Bu görüşmeler sonucunda iş birliği içerisinde olduğumuz Bai Tushum, Bakai ve Dos Credo bankalarının gişe personellerine gerçekleştirdiğimiz hediye kampanyasının ödül törenini düzenledik. Gerçekleştirdiğimiz bu anlaşmalar ve etkinlikler ile Türkiye ve Kırgızistan arasındaki kültürel ve ekonomik ilişkilerin de güçleneceğini düşünüyoruz” dedi

-Bulten360-

Şurada paylaş:

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir