Vergi borcu yapılandırmada son hafta!

Vergi borcu yapılandırmada son hafta!

Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor… Vergi borcu yapılandırmada son hafta

Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor... Vergi borcu yapılandırmada son hafta

Vergi borcu olanlar için yapılandırma süresi devam ediyor. Ancak bu hafta sona eriyor. Yapılandırma fırsatını kaçırmamak için dikkat etmeniz gerekenler, başvuru süreci ve detaylar…

Vergi ve cezalar, motorlu taşıtlar vergisi, trafik para cezası, öğrenim ve katkı kredisi ile idari para cezası gibi birçok kalemde sağlanan yapılandırma fırsatı için son hafta içindeyiz. 4 milyon vatandaşın beklediği yapılandırma başvuru süreci 31 Ocak Pazar günü sona eriyor. Bazı alacakları yapılandıran yasa 17 Kasım 2020 tarihinde çıkarılmıştı. Alınan kararla son başvuru tarihi 31 Aralık 2020 olarak belirlenmiş sonrasında ise süre 31 Ocak’a uzatılmıştı. Tatil gününe geldiği için de son başvuru tarihi de 1 Şubat olarak kabul ediliyor.

7256 sayılı yapılandırma kanunuyla gerçekleştirilecek olan yapılandırma kapsamında ödeme işlemleri 18 aylık taksitler ve 36 aylık vadeyle tamamlanacak.

İLK TAKSİT ÖDEMELERİ İÇİN SON TARİH

Yapılandırma süresinin uzatılması başvuru sürecini de uzattı. İlk taksit ödemeleri 28 Şubat 2021 tarihine denk gelirken, bu tarih tatile rastlaması sebebiyle 1 Mart 2021 olarak kabul edildi. Yine peşin ödemelerde de bu tarih kabul ediliyor. Ödemeler peşin ya da 2’şer aylık dönemlerde 6, 9, 12, 18 eşit taksitler halinde ödenebiliyor.

Yapılandırma kapsamında yapılan taksit ödemelerinde ikinci taksit ödeme tarihi ise sabit kaldı. 2. taksit ödemeleri için 31 Mart 2021 son tarih olarak belirlenirken borcunu 6 aylık taksitlendiren birisi ödemelerini 30 Kasım 202’de tamamlıyor.

hürriyet

Şurada paylaş:

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir