adidas yeni koleksiyonu için Z Kuşağına kulak verdi: Zihinsel ve fiziksel rahatlık en üst sırada

adidas yeni koleksiyonu için Z Kuşağına kulak verdi: Zihinsel ve fiziksel rahatlık en üst sırada

 adidas yeni Sportswear koleksiyonunu Z Kuşağı ile yaptığı araştırma sonucu oluşturdu. Koleksiyon, yeni neslin, konforu önceliklendirmesi ve eski dünya geleneklerine sırt tutmasından ilham aldı.

 

adidas, hem zihinsel hem de fiziksel olarak rahatlığın Z Kuşağında nasıl bir rol oynadığını ve bunun onların davranışlarını nasıl etkilediğini daha iyi anlamayı amaçlayan bir araştırmayla yeni koleksiyonunu oluşturdu. Çin, ABD, Birleşik Krallık ve Tokyo gibi önemli pazarlarda 1.200’den fazla kişi ile yapılan anket ile aynı zamanda Z Kuşağıyla bağlantı kurulması amaçlandı. Araştırmada Z Kuşağının hem zihinsel hem fiziki olarak rahatlığı ön planda tuttuğu görüldü. Katılımcıların yarıdan fazlası (%56) kıyafetlerinin zihinsel olarak kendileri üzerinde büyük bir etkisi olduğunu düşünüyor. Rahat kıyafetler giydiğinde %51’i daha güvende, %32’si zihinsel olarak daha güçlü hissediyor. 

Z kuşağının 10’da 8’i (%80) zihinsel olarak rahat hissettiklerinde hayattan daha çok keyif aldıklarını söylüyor. Dörtte üçünden fazlası (%77), zihinsel olarak rahat hissettiklerinde işte ve yaşamda başarılı olma olasılıklarının daha yüksek olduğu konusunda hemfikir. Ek olarak, Z kuşağının dörtte üçünden fazlası (%76), zihinsel olarak rahat hissettiklerinde daha hırslı olduklarını kabul ediyor. Yaklaşık %20lik bir kesim kim olduğunuz konusunda rahat olmanın özgüven sahibi olmak için bir numaraya koyuyor ve en önemli faktör olduğunu belirtiyor. %43’ü ise bunu en önemli 3 faktörde sıralıyor. Çin’deki Z Kuşağı rahat kıyafetler giyerken kendi bedenlerinde daha kendinden emin ve rahat hissetmeleri konusunda İngiltere ve ABD’ye kıyasla iş ve hayattaki başarı ile daha fazla ilişki kuruyor. Z kuşağının yarısından fazlası (%55) şık giysilerin şık olmayan giysilere göre daha rahat olduğu konusunda aynı fikirdeler.

Bu, her pazardaki Z kuşağının giydikleri kıyafetlerin zihinsel olarak ne kadar rahat hissettikleri üzerinde büyük bir etkisi olduğunu düşündüğü %63’lük oranla en güçlü şekilde İngiltere ve ABD’de hissedildi. Giysilerin ayrıca erkek Z Kuşağına kıyasla kadın Z Kuşağı üzerinde biraz daha büyük bir etkisi bulunuyor. Z Kuşağı kadınlarının %59’u kıyafetlerinin zihinsel olarak ne kadar rahat hissettikleri üzerinde büyük bir etkisi olduğunu belirtirken, erkek Z kuşağında bu oran %50.  

adidas Sportswear koleksiyonu 15 Eylül’den itibaren adidas mağazaları ve adidas.com.tr’de satışta.

-Bulten360-

Şurada paylaş:

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir