BHM OTELCİLİK, AVRUPA’NIN EN İYİ İŞVERENLERİ LİSTESİNDE YERİNİ ALDI

BHM OTELCİLİK, AVRUPA’NIN EN İYİ İŞVERENLERİ LİSTESİNDE YERİNİ ALDI

BHM Otelcilik, işyeri kültüründe küresel otorite olan Great Place to Work® Europe tarafından hazırlanan Europe Best Workplaces Listesi’ne girmeyi başararak, çalışan deneyimine dayalı harika bir işyeri kültürü yarattığını göstermiş oldu.

 

2022 başında aldığı “Harika Bir İş Yeri Sertifikası”na bu sene “En İyi İşveren 500-1000 Çalışan’’ kategorisinde Türkiye üçüncülüğünü ekleyen BHM Otelcilik; şimdi de Avrupa’nın En İyi İşverenler Listesine girerek başarılarını bir adım daha öteye taşıdı.

 

Kendi ülkesinin en iyi işveren listesine giren toplam 37 ayrı ülkeden, 3 binden fazla şirketten, 1 milyon 400 bin çalışanın geri bildirimlerine dayanan liste; çalışanların hakkaniyet ve adalet algısı, takım ruhu, çalışan aidiyeti hissi, yöneticiler ve çalışanlar arasındaki ilişki ve harika İK uygulamaları konulardaki başarıları yansıtan Great Place to Work® Europe’s Best Workplaces Listesi’nde yer alan BHM Otelcilik; yarım asırlık, ‘‘mutlu çalışan – mutlu misafir’’ felsefesine sıkı sıkıya bağlı kaldığını gözler önüne serdi.

 

Ödülle ilgili olarak değerlendirmelerini paylaşan BHM Grup İnsan Kıymetleri Direktörü İbrahim Hakan YILMAZ, “2022 Ocak ayında Great Place To Work sertifikası ile ödüllendirilmemizin ardından Mart ayında 500-1000 çalışan kategorisinde Türkiye’nin En İyi 3. İşvereni ödülünü almamız ve Eylül ayında Büyük Şirketler Kategorisinde Avrupa’nın En İyi İşverenleri listesinde yer almamızdan ötürü BHM olarak onur duyduk. Emin adımlarla sürdürdüğümüz kurumsal gelişim yolculuğumuzda tüm başarılarımızın kaynağında takımlarımız ve onu oluşturan çalışanlarımız var. İşimizin temeli olan hizmeti ve değeri üreten, misafir memnuniyetinin en önemli unsuru olan çalışanlarımıza verdiğimiz değer gereği BHM’nin bir parçası olduklarını onlara hissettirmek ve onların memnuniyetini sağlamak bizim için esastır. İnsan odaklı yaklaşımımızla BHM’de her çalışanımızı bir yetenek olarak görmek ve onları geleceğe taşımak temel ilkelerimiz arasında yer alır. Çalışanlarımıza ön koşulsuz ve şartsız, gelişim fırsatları sunmak üzere yapılandırılmış programlarımızla geleceğin yönetici ve liderlerini yetiştiriyoruz. İş birliği, etkin iletişim ve takdir kültürü gibi alanlarda sürdürülebilir uygulamalarla çalışan bağlılığını artırmayı hedefliyoruz. BHM olarak yerel değerlerden güç alan, yenilikçi ve saygın bir şirketler grubu olmayı sürdürebilme vizyonunu ve şirketlerimizde adil, güvenilir ve duyarlı bir çalışma ortamını hayata geçirmemizde başarımızı çalışanlarımızın adanmışlığına ve kültürümüze sahip çıkmalarına borçluyuz. Çalışanlarımıza öncelik vermeye devam edeceğiz ve daha nice başarılara tüm çalışanlarımızla birlikte imza atacağız’’ dedi.

 

Şirket içinde yapılan çalışan anketleri; çalışanların günlük işlerinden keyif aldıklarını, başarı ve takdir duygusu hissettiklerini de ortaya koyuyor. BHM’nin geleceğine güvendiklerini belirten çalışanlar, kendilerini ve kariyerlerini güvende hissettiklerini, şirketin parçası olmaktan gurur duyduklarını belirtiyorlar.

 

8 Eylül Cuma akşamı İtalya’da Venedik Hilton Molino’da verilen Avrupa’nın En İyi İşvereni ödülü aynı zamanda bir Türk Otelcilik markası olan BHM’nin turizm alanında sektördeki nitelikli iş gücünü arttırmak ve bu alanda çalışan insanların yaşam kalitesini yükseltmek için yaptığı yatırımların dünyaya iyi bir örnek olma çabasının güçlü bir göstergesidir. 

 

BHM Otelcilik; insana, çalışana verdiği önem ve turizm alanında yaptığı yatırımlarla, turizm sektöründeki nitelikli iş gücünü artırarak, çalışanların yaşam kalitesini yükselterek, sektöründe iyi bir örnek olmaya devam etmektedir.

-Bulten360-

 

Şurada paylaş:

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir