fbpx
Çarşamba, 27 Eylül, 2023
spot_img
- Ecomedya Reklam Alanı -spot_img

Duru Jet Havacılık, hava ambulansında yeniliklerin öncüsü

Duru Jet Havacılık, hava ambulansında yeniliklerin öncüsü EGMO cihazıyla hasta transferinde hayat kurtarmaya ve sağlık transferinde yeniliklerin öncüsü olmaya devam ediyor.

ECMO Cihazı, kalbin veya akciğerin işini geçici olarak devralarak, hastaya yaşam desteği sağlayan sağlayan bir yaşam destek sistemidir.

Türkiye’de ve dünyada hava ambulansı transferinin önemini anlatan Duru Jet Havacılığın değerli CEO’su Süleyman Duru ile yaptığımız röportajda;

Duru Jet havacılık olarak Hava ambulansı transferlerinde ve sağlık alanında yeniliklerin öncüsü olmaya imkansız görüneni mümkün kılmaya hayat kurtarmaya hastalarımıza nefes olmaya devam edeceklerini iletti. Sayın Süleyman DURU Hava ambulansıyla hasta transferinde ECMO cihazının önemine ayrıca yer verdi:

“ECMO hayati faliyet taşıyan bir cihaz, bununla ilgili özel bir kalp ekibiyle çalışmaktayız. Bu ekip gerek yurt dışında gerek ülkemizde hava ambulansı ekibimizle birlikte hastanın bulunduğu ülkede hastanesine giderek orada hastalarımızı kendi ECMO cihazlarımıza bağlayıp nakil olacağı ülkede gideceği hastaneye kadar eşlik edip orada nakil olunan hastanenin ECMO cihazına bağlanma sürecine kadar bed to bed (yataktan yatağa transfer) şeklinde hizmet vermektedir. Bu operasyonları yönetmek oldukça zor olsa da hastalarda başarılı sonuçları görmek bütün yorgunluğumuzu almakla birlikte Duru Jet ailesi olarak bizleri gururlandırmaktadır.”

Bizler ülkemizde ECMO cihazıyla hasta transferinin sağlık çalışanlarımız ve doktorlarımız tarafından yeterli bilinirliğe ulaşmadığına dikkat çeken Duru Jet Havacılığın genç CEO’su Süleyman DURU’ya böylesine önemli bir sağlık hizmetini ülkemize kazandırdıkları için teşekkürlerimizi sunuyoruz.

- Ecomedya Reklam Alanı -spot_imgspot_imgspot_img
SİZİN İÇİN SEÇİLENLER
- Ecomedya Reklam Alanı -spot_img

ÖNE ÇIKANLAR