Erdoğan ile İmamoğlu aynı toplantıda!

Erdoğan ile İmamoğlu aynı toplantıda!

Erdoğan ile İmamoğlu aynı toplantıya katıldı ama…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara’da “Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi”nde konuştu. Ankara, İstanbul ve İzmir Büyükşehir Başkanları, Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu ve Tunç Soyer de programda yer aldı. Ancak yaklaşık 30 dakika süren canlı yayın boyunca solondan yansıtılan görüntülerde İmamoğlu, Yavaş ve Soyer’e hiç yer verilmedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara ATO Congresium’da düzenlenen ‘Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi’ programında konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

* Dün şehir yönetimleri en temel ihtiyaçları karşılayamaz durumdaydı. Bugün akıllı belediyeciliği konuşuyoruz. Her yeni dönem beraberliğinde yeni ihtiyaçları getiriyor.

* İstanbul Büyükşehir Başkanlığı’na seçildiğimde aldığım şehir manzarası ile bugünkü İstanbul arasında dağlar kadar fark vardı. Çağının ötesine geçemeyen şehirler cazibesini yitiriyor. Hem tarihi koruyacağız hem yeni yatırımlar yapacağız.

* Yaşlı, kadın, çocuk, engelli dostu olmayan, günün 24 saati sokaklarında huzurun kol gezmediği şehir akıllı olsa ne olur olmasa ne olur. Şahsiyeti olmayan, insanı öncelemeyen, dört bir yanında ilim, irfan, sanat ocakları tütmeyen bir şehrin aklı da olmaz.

* Ülkemizde ister belediyeler, ister diğer kurumlar veya özel sektör tarafından hayata geçirilecek tüm akıllı çözüm uygulamalarının birbiriyle uyumlu olması kritik öneme sahiptir. Aksi takdirde Türkiye, teknoloji çöplüğüne döner.

BAZI KAFALAR 70 YIL ÖNCESİNDE KALMIŞ

* Rastgele, keyfekeder, plansız, programsız, hesapsız, kitapsız iş yapma devrine geri dönüşe izin veremeyiz. Akıllı şehir uygulamalarında da sadece kendi ihtiyaçlarımızı karşılamakla kalmayacak, dünya pazarlarına ihracatçı olarak gireceğiz. Pazar büyüklüğü 800 milyar doların üzerine çıkacağı hesaplanan bu alanda önemli bir oyuncu olmak için ne gerekiyorsa yapmakta kararlıyız.

* Dünya değişmiş, bölgemiz değişmiş, Türkiye değişmiş, şehirler değişmiş, demokratik ve ekonomik standartlarımız değişmiş, yönetim sistemimiz değişmiş ama bazı kafalar hâlâ 20 yıl öncesinde, hatta 70 yıl öncesinde kalmış.

* Türkiye’nin otomobili gibi iftiharla yaklaşılması gereken bir projeye bile kulp takma yarışına girenlere rastladık. Yapılana karşı çıkanlar bunun yerine daha iyisini, daha büyüğünü, daha faydalısını mı teklif ediyor, Hayır. Sadece ‘istemezük’ diyorlar.

* Amacı eser yaratmak olan her belediye başkanının yanında olmak boynumuzun borcudur.

CHP’li BAŞKANLAR EKRANA HİÇ GELMEDİ

Ankara, İstanbul ve İzmir Büyükşehir Başkanları, Mansur Yavaş, Ekrem İmamoğlu ve Tunç Soyer de ‘Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi’ programında yer aldı. Ancak Erdoğan’ın yaklaşık 30 dakika süren konuşması boyunca solondan yansıtılan görüntülerde İmamoğlu, Yavaş ve Soyer hiç yer verilmedi.

Konuşmanın son bölümlerinde solunun gösterildiği bir görüntüde İmamoğlu ve Yavaş’ın ekrana gelmesiyle kamera yeniden Erdoğan’a döndü.

İşte o görüntü:

"Sözcü"

Şurada paylaş:

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir