GELECEĞİ DEĞİŞTİREN ŞEHİR’ ETKİNLİĞİ İSTANBUL CEVAHİR’DE GERÇEKLEŞTİ

GELECEĞİ DEĞİŞTİREN ŞEHİR’ ETKİNLİĞİ İSTANBUL CEVAHİR’DE GERÇEKLEŞTİ

Çocukların birbirinden farklı atölyelerde benzersiz deneyim yaşadığı ‘Geleceği Değiştiren Şehir’ etkinliği yoğun ilgiyle karşılandı. İnteraktif aktiviteler ile miniklerin hem eğlendiği hem de öğrendiği etkinliğin son gününde; Atık Kutulardan Ev Atölyesiyle doğaseverler Yiğit Yazıcı ile bir araya geldi.

Yüzlerce markaya ve sınırsız eğlenceye ev sahipliği yapan İstanbul Cevahir, geri dönüşümün önemini vurgulayan ve alan tasarımı ile dikkatleri üzerine çeken ‘Geleceği Değiştiren Şehir!’ etkinliğiyle çocuklara benzersiz bir deneyim yaşattı. Son gün gerçekleşen ‘Atık Kutulardan Ev Atölyesi ile Yiğit Yazıcı’ miniklerin sürdürülebilirlik konularında farkındalık kazanmaları ve kendilerini ifade edebilmeleri için özel bir atölye hazırladı.

 

Okul öncesi çocuklar, ‘Geleceği Değiştiren Şehir’ etkinliği ile İstanbul Cevahir’de Eğlenirken Öğrendi!

 2-10 Eylül tarihleri arasında İstanbul Cevahir ev sahipliğinde gerçekleşen ‘Geleceği Değiştiren Şehir’ etkinliği büyük bir ilgi ile tamamlandı. Etkinliğin kapanış programında yer alan ve atölyesi hakkında konuşan Fırat Neziroğlu: Alana kurulan birbirinden farklı atölye noktalarında çocuklar geri dönüşüm konularında deneyim kazandı. Atölye boyunca kullanılan materyalleri, defolu ya da atık nevresimlerin yeniden iplik formuna dönüştürülmesi ile elde ettik. Çocuklar ise bu atık malzemeler ile kumaş dokumayı öğreniyorlar. Hepsi birbirinden farklı bir sanat eseri koydu aslında ortaya. Kendine özgü tasarladıkları oyuncakları diledikleri gibi şekillendirdiler. Atölye boyunca sürdürülebilir ürünler hakkında bilgi sahibi oldular. İstanbul Cevahir’in ev sahipliğinde gerçekleşen ‘Geleceği Değiştiren Şehir’ etkinliği okul öncesi ailelere ve çocuklara keyifli bir hafta sonu yaşattı.’ açıklamasında bulundu.

-Bulten360-

Şurada paylaş:

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir