Google Translate yeni arayüze kavuşuyor

Google Translate yeni arayüze kavuşuyor

Android 12 ile birlikte saat ve hesap makinesi gibi uygulamalarının tasarımını değiştiren Google, Translate uygulamasını da yeniliyor.

Android 12 ile birlikte yeni tasarım dili benimseyen Google, uygulamalarının tasarımlarını değiştirmeye devam ediyor. Şirket, saat ve hesap makinesi uygulamalarından sonra Google Translate uygulamasına da el attı.

Yeni Android sürümünü kullanıcılar ile buluşturmak için hazırlıklarına devam eden Google, Android 12 ile birlikte benimsediği tasarım anlayışını uygulamalarına aktarmaya devam ediyor.

Google, masaüstünde nihayet kararıyor!

Google Translate yeni tasarıma sahip olacak

İlk olarak XDA-Developers tarafından keşfedilen tasarım, değişmeye devam ediyor. Bugün 9to5Google ekibinin paylaştığı görseller şirketin yeni UI(kullanıcı arayüzü) anlayışı hakkında ipucu veriyor

Diğer Android 12 tasarımlarında olduğu gibi kullandığınız duvar kağıdına göre renk değiştiren Google Translate, tek el ile kullanılabilirlik konusunda oldukça başarılı hale geldi.
Butonları kullanıcıların kolay bir şekilde erişebilmesi için alt kısma taşıyan Google, dinamik tema özelliğini uygulamanın bütün kısımlarında kullanacak.
Uygulamanın konuşma kılavuzu gibi bazı özellikleri yeni yeni tasarıma adapte edilmedi. Tema üzerinde çalışmalarına devam eden Google, henüz yeni tasarımı indirilebilir hale getirmedi.
Android 12’nin Beta 5 sürecine girdiği göz önünde bulundurulduğunda yeni tasarımın da yakında indirilebilir hale gelmesi muhtemel gözüküyor.
“Kaynak: Shiftdelete”
"Bulten360"

Şurada paylaş:

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir