İngiltere’deki Türkler ülkeden çıkamıyor

İngiltere’deki Türkler ülkeden çıkamıyor

İngiltere’de Corona virüsünün daha da bulaşıcı bir hale dönüştüğü açıklanınca tam da yılbaşı tatili öncesi, Türkiye de dahil, en az 30 ülke İngiltere’ye kapılarını kapattı. O ülkelerin vatandaşları arasında yılbaşı tatilini memleketlerinde geçirmek isteyenler şu an ne yapacağını bilemez durumda.

Koronavirüsün mutasyona uğradığı İngiltere'den kaçıyorlar! Londra'daki Heathrow Havalimanı'nda büyük yoğunluk | Türkiye'nin Sosyal Haber Sitesi | HaberX Sosyal Network

 

Hayal kırıklığına uğrayanlar arasında Türkler de var. Türkiye’den gelen beklenmedik karar nedeniyle ellerinde bilet yolculuk anını bekleyenler şimdi acentelerde bilet yanmasın diye telefon kuyruğuna girdi.

İngiltere’deki Türk Seyahat Acenteciler Birliği Başkanı Engin Sertoğlu; Türkiye’nin, örneğin Almanya gibi 1 Ocak’a kadar kesin bir tarih vermek yerine, sadece 48 saatliğine kapılarını kapattığını; çarşamba günü bu kısıtlamanın kalkma olasılığının yüksek olduğunu belirtti.

Acenteciler Birliği Başkanı şu an çalışanların iptal talebiyle telefon yoğunluğu yaşadığından ve ileriye dönük bilet satışlarının tamamen durduğundan yakındı.

 

''turizmaktuel.com''

Şurada paylaş:

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir