Karmod, İngiltere’de müstakil çelik ev projelerine devam ediyor

Karmod, İngiltere’de müstakil çelik ev projelerine devam ediyor

Karmod, Londra’da yürüttüğü müstakil çelik ev projesini tamamlayarak teslim etti.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Karmod, Avrupa genelinde gerçekleştirdiği çelik konut projelerinde sürdürülebilir artış ivmesi yakalandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Karmod Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çankaya, Londra ile birlikte Avrupa ülkelerinde çelik konstrüksiyon ev projesi gerçekleştirme hedefleriyle ilgili önemli bir adım daha attıklarını bildirdi.

Katma değeri yüksek konut projelerinde Avrupa için koydukları hedefler doğrultusunda ilerlemeye devam ettiklerini anlatan Çankaya, şu açıklamalarda bulundu:

‘Özellikle son iki yıldır Avrupa ülkelerine konut satışı için önemli çalışmalar yapıyoruz. Yapı güvenliği imar kuralları Avrupa genelinde benzerlik gösterse de ülkeler özelinde bazı farklılıkları bulunabiliyor. Bu farklar mimari tasarım tercihleri, iklim şartları ile kısmen de yapı güvenliği noktasında ortaya çıkıyor. Karmod olarak çelik ev satışı için genel imar şartlarıyla birlikte ülkeler özelinde çalışmalar yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Son bir yılda farklı Avrupa ülkelerinde gerçekleştirdiğimiz çelik konut projeleri bu çalışmanın bir neticesi. İngiltere ile birlikte Fransa, Portekiz, İspanya, İtalya, Ukrayna, Romanya, Bulgaristan ve Yunanistan’da konutlar inşa ettik.’

– ‘Avrupa standartlarında üretim teknolojisine sahibiz’

Mehmet Çankaya, hafif çelik konstrüksiyon yapılarda Avrupa standartlarında üretim teknolojisine sahip olduklarının altını çizerek, ‘Çelik konstrüksiyon üretim teknolojimiz ve kalite bağlamında sektör olarak Avrupa’nın daha önünde olduğumuzu vurgulayabiliriz. Burada temel eksiğimiz bu ülkelerin mimari tasarım ve yapı güvenliği şartlarına uygun projeler üretmekti. Karmod olarak bu alanda da önemli mesafeler aldığımızı belirtebilirim.’ ifadelerini kullandı.

Söz konusu proje kapsamında kurulumu gerçekleştirilen çelik evin Karmod İngiltere ekibi tarafından yürütüldüğüne işaret eden Çankaya, ‘Kapalı otomobil garajının da plana dahil edildiği, 121 metrekare büyüklükteki evin kurulumu 35 günde tamamlanarak oturuma hazır hale getirildi.’ değerlendirmesinde bulundu.

Şurada paylaş:

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir