fbpx
Çarşamba, 27 Eylül, 2023
spot_img
- Ecomedya Reklam Alanı -spot_img

Kayseri OSB Başkanı Nursaçan, AB-Birleşik Krallık Ticaret Anlaşması’nı değerlendirdi Açıklaması

Kayseri OSB Başkanı Nursaçan, AB-Birleşik Krallık Ticaret Anlaşması'nı değerlendirdi Açıklaması, System.String[]

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, Avrupa Birliği (AB) ile Birleşik Krallık arasında Brexit sonrası dönemde ticari ilişkileri belirleyecek ticaret anlaşmasını değerlendirdi.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, Avrupa Birliği (AB) ile Birleşik Krallık arasında Brexit sonrası dönemde ticari ilişkileri belirleyecek ticaret anlaşmasını değerlendirdi.

Nursaçan, yazılı açılamasında, dünya sosyal ve ekonomik anlamda 21. yüzyılın en zor dönemlerinden birini yaşarken alışılagelmiş küresel ekonomik sistemde ciddi değişimlerin yaşandığını gözlemlediklerini belirtti.

Türkiye’nin bu sözleşmelerden ihracat pastasını büyütebileceğini vurgulayan Nursaçan, “Ülke olarak bu ve benzeri biçimde uzun vadeli sözleşmeler yapabilirsek ve yeni ticaret kanalları açabilirsek Türkiye, dünya ihracat pastasında ciddi bir paya kavuşmuş olacak.” ifadesini kullandı.

Yapılan anlaşmanın Türkiye’nin ticaret hacmine ciddi katkı sağlayacağını aktaran Nursaçan, şunları kaydetti:

“İmzalanan serbest ticaret anlaşması ile iki ülke arasındaki mevcut ticaret koşulları korunacak ve Gümrük Birliği’nde olduğu gibi tarife ve kotasız devamına imkan sağlayacak olması, ülkemiz ticaret hacmine ciddi katkılar sağlayacaktır. Ayrıca anlaşmanın ülkemizin tüm sanayi ve tarım ürünlerini içeriyor olması da çok önemli bir nokta. Sanayiciler olarak bizler de ülkemizin gelişiminin ve kalkınma hızının sürekliliğini devam etmesi adına yatırım hamlelerini devam ettirmeli, en zor dönemlerde bile çalışmaya, üretmeye devam etmeliyiz. Üreticilerimiz için büyük önem taşıyan bu anlaşmanın imzalanmasında başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan olmak üzere emeği geçen herkese iş dünyası adına teşekkür ediyor ve hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

 

''sondakika.com''

 

- Ecomedya Reklam Alanı -spot_imgspot_imgspot_img
SİZİN İÇİN SEÇİLENLER
- Ecomedya Reklam Alanı -spot_img

ÖNE ÇIKANLAR