Keçiören Belediyesinden Ankara’daki Depremzedelere Psikososyal Destek

Keçiören Belediyesinden Ankara’daki Depremzedelere Psikososyal Destek


Keçiören Belediyesi, deprem bölgelerinden Ankara geneline ve Keçiören Osmangazi Sosyal Yaşam Merkezi Hasta ve Yakınları Konuk Evi, Keçiören Belediyesi Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM) ve Ali Özdemir Spor Salonu Misafirhanesi’nde konaklayan depremzede çocuklara yönelik psikososyal destek çalışmaları başlattı.

6 psikolog, 2 yaratıcı drama eğitmeni ve okul öncesi öğretmenlerinin görevlendirildiği çalışmalarda okul öncesi eğitimi, akıl oyunları, tanışma, yaratıcı drama ve oyun içerikli psikososyal destek çalışmaları yapılıyor.

İLK HEDEF KİTLE ÇOCUKLARIMIZ

Konuya ilişkin açıklama yapan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Depremzede kardeşlerimiz, çiçek ve meleklerimiz için ne yapsak az. Belediyemiz bünyesindeki tesislerimizde konaklayan vatandaşlarımız ve meleklerimiz için psikososyal destek hizmeti vermeye başladık. Tabi İlk etapta hedef kitlemiz çocuklarımız. Bunun yanında özellikle iletişim konusunda anne ve babalara, çocuklarına nasıl yaklaşmaları gerektiği konusunda bilgilendirme yapıyoruz. Depremin birey üzerinde bıraktığı tahribatı en aza indirmek ve insanımızı toplumumuza sağlıklı bir şekilde kazandırmak için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz.” diye konuştu.

ANKARA’DAKİ TÜM DEPREMZEDELERE HİZMET VERİYOR

Bu arada belediye tesislerinde kalmayan yakınlarının yanına veya gönüllü vatandaşların evlerine yerleştirilen Ankara’daki tüm depremzedeler de Keçiören Belediyesi Aile Terapi Merkezinden psikososyal destek alabiliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Şurada paylaş:

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir