fbpx
Perşembe, 21 Eylül, 2023
spot_img
- Ecomedya Reklam Alanı -spot_img

MİCROSOFT’tan KRİTİK UYARI: YARIN SON GÜN

Microsoft’tan kritik uyarı: Yarın son gün,

Microsoft, Windows 7 desteğini yarından itibaren tamamen geri çekecek. Windows 7 yüklü bir bilgisayar kullanıyorsanız, Windows 10’a ücretsiz olarak bilgisayarınızı güncelleme şansına ‘hala’ sahipsiniz. Peki ama nasıl?

Microsoft'tan kritik uyarı: Yarın son gün

Microsoft, ömrünü dolduran yazılımlarına desteği kademeli olarak çekiyor. Son olarak Windows7 için önemli bir uyarı geldi. Microsoft, yarından itibaren Windows 7 işletim sistemine olan desteğini tamamen çekmeyi planlıyor. Yani kullanıcılar güvenlik güncellemeleri alamayacak; bu da doğrudan kullanıcıların bilgisayar güvenliğinin tehlikeye girmesi anlamına geliyor. Siber saldırılara karşı korunmasız kalmak istemeyen kullanıcıların yapacakları tek şey ise Windows 7’den kurtulup Windows 10’a geçiş yapmak. Üstelik bunu yapmak ‘ücretsiz’.

10 yılı aşkın bir süredir güncellemelerle desteklenen Windows 7’nin yolun sonuna gelmesiyle birlikte kullanıcıların hızlıca Windows 10’a işletim sistemlerini güncellemeleri gerekiyor. Microsoft, otomatik yükseltme seçeneğini kaldırmış olsa da, Windows 10 güncellemesini halen ‘manuel’ olarak yapabilmek mümkün.

windows 10 ile ilgili görsel sonucu

 

- Ecomedya Reklam Alanı -spot_imgspot_imgspot_img
SİZİN İÇİN SEÇİLENLER
- Ecomedya Reklam Alanı -spot_img

ÖNE ÇIKANLAR