fbpx
Çarşamba, 27 Eylül, 2023
spot_img
- Ecomedya Reklam Alanı -spot_img

Şarkıcı Edis 50 bin liramı geri verin

Ünlü şarkıcı Edis’le eski menajerliğini yaptığı şirket arasındaki sular durulmuyor. Ünlü şarkıcı kendisini sahte imza ile dolandırdığını iddia ettiği Bon Prodüksiyona karşı bu kez de şampuan reklamı ücretinin tamamını kendisine vermeyerek 50 bin lirasını himayelerinde tuttuğunu ileri sürdü. Alacak davası açan Edis daha öncede Yargıtay’a başvurarak şirketin kendisini dolandırdığını tescil ettirmişti.

 

Şarkıcı Edis 50 bin liramı geri verin

Edis, menajerliğini yapması için anlaştığı şirketle yollarını ayırınca mahkemelik olmuş ancak eski menajerlik şirketi sahte belge ile 3,5 milyon alacağı olduğunu iddia ederek ünlü şarkıcı hakkında ihtiyati haciz talebinde bulunmuştu. Başvuru sonrasında Edis hakkında ihtiyati haciz yapılmasına karar verilmiş, genç şarkıcı ise avukatı Ali Cem Alıcı aracılığıyla mahkemenin kararına itiraz etmişti.

‘MAHKEMEYE SAHTE SÖZLEŞME SUNDULAR’

Edis’in itirazı sonrası mahkeme haciz talebini reddedince bu kez ünlü şarkıcı karşı atağa geçerek, mahkemeye sahte belge ile ihtiyati haciz kararı çıkarttırmaya çalışan şirketin yetkilisi Bilal Oğuz’un kendisinden 3,5 milyon lira tahsil etmeye çalıştıklarını ileri sürerek savcılığa suç duyurusunda bulunmuş taraflar hukuki yollarla hakkını aramaya çalışmıştı. Fakat ünlü şarkıcının iddiaları takipsizlik kararıyla sonuçlanınca Avukatı aracılığıyla başvurduğu Yargıtay tarafından haklı bulunup bir adım öne geçmişti.

’50 BİN LİRAMI VERİN’

Taraflar arasında hukuki mücadele devm ederken ünlü şarkıcıdan Bon Prodüksiyon aleyhine bir atak daha geldi. Ünlü şarkıcı eski menajerliğini yaptığı şirketin imzaladıkları bir şampuan reklamında alacağı kaldığını belirterek İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesine dava açtı. Dava dilekçesinde imzaladıkları sözleşme kapsamında tahsil ettiği paranın 50 bin lirasını ödemediklerini, sözleşmeyle bu durumun açıkça görüldüğünü anlattı. Ünlü şarkıcı Bon Prodüksiyondan paranın tahsil edilip kendisine ödenmesini istiyor.

 

''sabah.com''
- Ecomedya Reklam Alanı -spot_imgspot_imgspot_img
SİZİN İÇİN SEÇİLENLER
- Ecomedya Reklam Alanı -spot_img

ÖNE ÇIKANLAR