T-Talks bu ay küçük işletmelerin ilham veren öykülerine odaklanıyor

T-Talks bu ay küçük işletmelerin ilham veren öykülerine odaklanıyor

TikTok’un video serisi T-Talks toplumsal konulardan gündeme dair önemli başlıklara, bireysel başarı hikayelerinden kitleleleri etkileyen dikkat çeken öykülere kadar birçok konuda farklı bir perspektif yaratmayı hedefliyor.

 Dünyanın önde gelen kısa video platformu TikTok’un “T-Talks” adıyla gerçekleştirdiği sohbet serisi, bu kez küçük işletmelerin kurucularını ve başarı hikayelerini mercek altına alıyor.

T-Talks; serinin 4. ayağında, yerel küçük işletmelerin nasıl geliştiklerine, başarı öykülerine ve yolculuk boyunca karşılaştıkları zorluklara odaklandı. Serinin bu ayki konukları Self Made Ceramics’in kurucusu Merve Doğan ve Elbeten’in kurucusu Elif Yeniev. İşletmelerini başarıya ulaştıran bu iki kadın girişimci, iş kurma sürecinde yaşadıkları zorluklardan motivasyon kaynaklarına kadar yeni bir başlangıç yapmak isteyen birçok kişiye ilham verecek öykülerini anlatıyor.

Yaptığı işi sürpriz dolu olarak tanımlayan Merve Doğan, özgün bir iş yaratmaktan çok memnun olduğunu belirtiyor. Doğan, kişinin yaptığı işe tutkuyla bağlı olmasının önemini vurgularken, başarıyı “ilham vermek” olarak tanımlıyor. Merve Doğan, “İnsan bir işe başlarken bir sürü endişeyle başlıyor. Yapabilecek miyim? Beğenilecek miyim? gibi endişeleri oluyor. En önemlisi vazgeçmemek ve yapmaktan keyif aldığın bir iş bulmak” diyor.

Asıl mesleği mimarlık olan Elif Yeniev ise yola ilk çıktığında her şeyin çok daha kolay olacağını düşündüğünü, ancak işlerin tahmin ettiği gibi ilerlemediğini belirtiyor. Pes etmemenin başarının sırrı olduğunu söyleyen Yeniev, ailesinin 4 kuşaktır zeytinyağı üreticisi olduğunu ancak bu işi markalaştırma fikrinin kendinden çıktığını belirtiyor. Anneannesine bir jest yapmak için bu yola çıktığını söyleyen Elif Yeniev, her zaman kaliteli ve düzgün bir iş yapmaya çalıştığını belirtiyor. Yeniev, motivasyonuna ilişkin olaraksa, “İnançla, pozitif yaklaşımla, pes etmeden, azimle çalıştığınız sürece başarılmayacak bir şey yok” diyor.

T-Talks serisi; TikTok platformunun internette pozitiflik, yaratıcılık, mutluluk ve her şeyden önce neşe vaat eden kimliğini temel alarak ortaya çıktı. İlk bölüm, izleyicilerle bağlantı kurmak ve önemli bir konuya ışık tutmak için, Meme Kanseri Farkındalık ayı içinde gerçekleştirilen kampanyayla başlamıştı. Seri daha sonra aşk ve ilişkilere odaklanan kampanyayla devam etti. Serinin üçüncü ayağındaysa T-Talks merkezine kişisel gelişimi aldı. Dünyanın dört bir yanındaki toplulukları temsil etmede kilit rol üstlenen TikTok, dördüncü serisinde harekete geçmek için cesaret arayan ve kendi işletmesini kurmak isteyenlere ilham vermeye odaklanıyor. TikTok’un topluluğuna ilham vermeyi hedeflediği T-Talks serisi  #ttalkstürkiye çatısı altında üretmeye ve kullanıcıların hayatlarına ışık tutmaya devam edecek.

T-Talks serisi, platformun farklı kulvarlarda büyük başarı gösteren içerik üreticilerine ışık tutuyor, içerik ekosistemini genişletiyor ve eğitici, farkındalık yaratmayı hedefleyen içeriğe ağırlık veriyor. Kullanıcılarının hayatlarına mutluluk ve değer katmayı hedefleyen TikTok kendi işini kurmak isteyenlere cesaret vermeye devam edecek.

Merve Doğan, ve Elif Yeniev’in yer aldığı T-Talks bölümlerine @tiktok_turkey hesabından ulaşabilirsiniz.

Serinin teaser videosu için tıklayın.

Merve Doğan’ın T-Talks konuşması için buraya tıklayın.

Elif Yeniev’in T-Talks konuşması için buraya tıklayın.

 www.tiktok.com

-Bulten360-

Şurada paylaş:

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir