Trump’tan Türkiye’ye bi’ acayip öneri! Bizzat Erdoğan’dan talep etti

Trump’tan Türkiye’ye bi’ acayip öneri! Bizzat Erdoğan’dan talep etti

Son Dakika: Trump’tan Türkiye’ye bi’ acayip öneri! Bizzat Erdoğan’dan talep ett

Beyaz Saray, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump’ın telefonda görüştüğünü açıkladı. Görüşmede Libya ve İdlib’in ele alındığı belirtilirken, Trump’ın Elazığ depremi dolayısıyla Erdoğan’a taziyelerini ilettiği kaydedildi

TRUMP TAYYİP ile ilgili görsel sonucu

Son Dakika Haberi… Beyaz Saray, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanile ABD Başkanı Donald Trump’ın telefonda görüştüğünü ve iki liderin Libya ile İdlib konularını ele aldığını açıkladı.

MASADAKİ KRİTİK İKİ KONU

Beyaz Saray Basın Sözcü Yardımcısı Judd Deere, görüşme sonrası sonrası yaptığı yazılı açıklamada, “İki lider Libya’da dış müdahalenin elimine edilmesi ve ateşkesin sürdürülmesinin gerekliliği konusunu ele aldılar. Liderler ayrıca İdlib’de devam eden şiddetin son bulması gerektiği konusunda da mutabık kaldılar” ifadelerini kullandı.

Bİ’ TUHAF “YUNANİSTAN” TALEBİ

Trump, Türkiye’nin haklarını sonuna kadar koruduğu Doğu Akdeniz için Yunanistan çağrısı yaptı. Yapılan açıklamada Trump’ın, “Türkiye ile Yunanistan’ın Akdeniz kökenli anlaşmazlıklarını çözmelerine”vurgu yaptığı belirtildi.

DEPREM TAZİYESİ

İletişim Başkanlığı’nın açıkladığı bilgiye göre; ABD Başkanı’nın Elazığ depremi sebebiyle başsağlığı dileklerini ilettiği de belirtildi.

 

"AA"

 

Şurada paylaş:

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir