VERİLERİNİ AWS’DE YEDEKLEYEN ŞİRKETLER BITDEFENDER ANTİVİRÜS TEKNOLOJİSİ İLE KORUNACAK

VERİLERİNİ AWS’DE YEDEKLEYEN ŞİRKETLER BITDEFENDER ANTİVİRÜS TEKNOLOJİSİ İLE KORUNACAK

BITDEFENDER ANTİVİRÜS, AWS MÜŞTERİLERİNİ KORUMAK İÇİN AMAZON GUARDDUTY’Yİ DESTEKLEDİĞİNİ DUYURDU 

Global siber güvenlik lideri Bitdefender Antivirüs, Amazon Web Hizmetlerini (AWS) korumak için geliştirilen ve kötü amaçlı etkinlikler ile anormal davranışları izleyen tehdit algılama hizmeti Amazon GuardDuty’yi desteklediğini duyurdu. Entegrasyonla birlikte Bitdefender Antivirüs, AWS müşterilerini korumak için kötü amaçlı yazılımların, sıfırıncı gün saldırılarının, kötü amaçlı faaliyetlerin ve diğer siber güvenlik tehditlerinin tespitini sağlayacak.

Global siber güvenlik lideri Bitdefender Antivirüs, Amazon Web Hizmetlerini (AWS) korumak için geliştirilen ve kötü amaçlı etkinlikler ile anormal davranışları izleyen tehdit algılama hizmeti Amazon GuardDuty’yi desteklediğini duyurdu. Entegrasyonla birlikte Bitdefender, bir hasara yol açmadan önce saldırıları durdurmak için doğru ve gerçek zamanlı tehdit tespiti sağlayarak kuruluşların bulutta daha fazla siber dirençli olmalarına yardımcı oluyor.

Bitdefender, AWS’deki Olası Tehditleri Algılayarak Kullanıcıları Uyaracak

Bitdefender’in antivirüs teknolojisi, AWS müşterilerine bilinen ve bilinmeyen kötü amaçlı yazılımları, sıfırıncı gün saldırılarını ve kötü amaçlı etkinlikleri tespit etmek için gelişmiş tehdit algılaması sağlar. Bitdefender, bir Amazon GuardDuty ortamında kötü amaçlı yazılım veya anormal etkinlik algıladığında müşteriyi uyarır ve müdahale eylemlerini hızlandırmaya ve yönlendirmeye yardımcı olmak için eyleme dönüştürülebilir bilgiler sağlar. AWS Marketplace’te bulunan Amazon GuardDuty müşterileri, algılanan tehditleri ortadan kaldırmak ve otomatik düzeltme özellikleri için hızlı ve kolay bir şekilde Bitdefender lisansı satın alabilir.

Cloud computing concept – connect devices to cloud. Businessman or information technologist with cloud computing icon and tablet.

2025’e Kadar İş Yüklerinin %95’i Buluta TaşınacakHer ölçekten ve tüm sektörlerden kuruluşlar, iş yüklerini giderek artan bir şekilde buluta geçiriyor. Gartner, geçtiğimiz yıl yalnızca %30 olan yeni dijital iş yüklerinin %95’inden fazlasının, 2025 yılına kadar bulutta lokal platformlarda konumlandırılacağını tahmin ediyor. İş yüklerini bulutta çalıştırırken etkin güvenlik, paylaşılan bir sorumluluk modeli gerekiyor. Bulut sağlayıcısı ve uç nokta müşteri, ortamı ve iş yüklerini birlikte korur. Ancak birçok kuruluş, çalışma anında bulut iş yüklerini hedefleyen tehditlere ilişkin farkındalıktan yoksundur. Bitdefender teknolojisi, bu zorluğun üstesinden gelmeye odaklanarak Amazon GuardDuty’yi destekler.

Bitdefender’in antivirüs teknolojisi, sezgisel analiz, standart algılama için makine öğrenimi modelleri, gelişmiş imzasız algılama ve imza tabanlı algılama dahil olmak üzere birden çok koruma katmanı sağlar. Bu güvenlik entegrasyonu, Amazon GuardDuty müşterilerine Windows ve Linux işletim sistemlerindeki tüm bulut iş yükleri için çok katmanlı tehdit algılama ve koruma sağlar.

Şirketlerin Değerli Verilerinin Bulunduğu Bulut Ortamları Daha Fazla Tehlikede

“Siber saldırganlar, giderek kuruluşların değerli verilerini daha fazla bulutta bulunduğunu bildikleri için genel bulut iş yüklerine yönelik saldırılarını artırıyor.” diyen Bitdefender Antivirüs’ün Türkiye distribütörü Laykon Bilişim’in Operasyon Direktörü Alev Akkoyunlu, “Bitdefender teknolojisinin Amazon GuardDuty ile entegrasyonu, saldırıları ortamlarında bir yer edinmeden önce durdurmak için doğru ve gerçek zamanlı tehdit tespiti sağlayarak kuruluşların bulutta daha fazla siber dirençli olmalarına yardımcı oluyor.” ifadelerinde bulundu.

-Bulten360-

Şurada paylaş:

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir