Video Oyun Harcamaları %27 Arttı

Video Oyun Harcamaları %27 Arttı

Gaming sektörü pandemide rekor kırdı.

Evde daha çok vakit geçiren tüm dünya daha çok oyuna, daha çok oyun konsoluna, daha çok oyuncu sandalyesine, daha iyi bir projeksiyona vs yatırım yaptı derken oyun alanı ile ilgili her şey birden eskisinden de fazla önem kazandı ve gaming sektörü büyük bir hızla genişledi.

NPD’nin son rakamlarına göre, oyun donanımı, yazılımı ve aksesuarlarına yapılan harcamalar 2020 yılı Aralık ayında 7.7 milyar dolar ile bir yıl öncesine göre %25, ​​tüm yıl için de 56,9 milyar dolar ile %27 arttı. Özellikle Sony ve Microsoft‘un yeni nesil konsollarının gelmesiyle donanım, Aralık ayında yıllık bazda %38 artışla 1,35 milyar dolara çıktı.Bu artış, Xbox One ve PlayStation 4‘ün geldiği Aralık 2013’teki 1,37 milyar dolardan bu yana görülen en yüksek rakam.

Resim

Ancak yine de bu yıl yeni piyasaya sürülen oyun konsollarına rağmen Nintendo Switch, bir kez daha ayın satışlarına hakim oldu zirveyi kaptı. PS5 ise ikinci sırada kendine yer buldu. Switch’in 2020 modeli, 2008’deki Wii’den sonra bir konsol için ikinci en yüksek yıllık satış performansı oldu.

pazarlamasyon

Şurada paylaş:

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir